Nowy sprzęt na wyposażeniu Przyparafialnej OSP w Konarzewie

Sprzęt ochrony dróg oddechowych, ochrony indywidualnej oraz zestaw PSP-R1 trafiły w ostatnich dniach na wyposażenie Przyparafialnej OSP w Konarzewie (powiat gryficki, woj. zachodniopomorskie). Zakup możliwy był dzięki wsparciu GAZ System i innych podmiotów.

Przygotowując obszerniejszy artykuł o jednostce informowaliśmy m.in. o będącym w trakcie realizacji zakupie sprzętu dla jednostki. Przed kilkoma dniami zakupy zostały zrealizowane, a jednostka pochwaliła się nowym sprzętem ochronnym i ratowniczym na Facebooku.

Na wyposażenie jednostki trafiły 4 zestawy ochrony dróg oddechowych (butle stalowe, noszaki Fenzy X-Pro, maski Fenzy OptiPro), zestaw do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy z torbą PSP-R1, deską ortopedyczną i zestawem szyn Kramera, do stabilizacji kończyn. Ponadto sześciu strażaków zostało wyposażonych w środki ochrony indywidualnej, w tym: hełmy Rosenbauer Titan Pro, ubrania specjalne FHR 008 oraz buty Fireman P i rękawice Granqvists Basic Grip 2.0. Wszystkie te zakupy mogły zostać zrealizowane dzięki darowiźnie przekazanej przez Operatora Systemów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. w kwocie 35000 zł., jak również wsparciu Komendanta Powiatowego PSP w Gryficach (6510 zł.), Parafii Konarzewo (6000 zł.) oraz środków własnych (5000 zł.). Pula środków pozwoliła również na sfinansowanie kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy, dla czterech strażaków z tej jednostki.

Przyparafialna OSP w Konarzewie istnieje od blisko dwóch lat. Działa pod patronatem miejscowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Strażacy nie wyjeżdżają jeszcze do zdarzeń. Aktualnie uzupełniają wyposażenie oraz swoje umiejętności i kwalifikacje. Na wyposażeniu jednostki jest samochód ratowniczo-gaśniczy i dwa samochody operacyjne.

Fotografia nagłówkowa: POSP Konarzewo

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Przyparafialna OSP w Konarzewie. Jedyna taka jednostka w kraju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *