Ochotnicy z Komorowa zbierają na system alarmowy

Jeden z priorytetów OSP Komorowo w powiecie wyszkowskim, to zakup nowoczesnego systemu alarmowania selektywnego. Aby pozyskać fundusze na zrealizowanie tego zadania zorganizowali zbiórkę za pośrednictwem jednego z portalu. Na ten cel chcą zebrać 12 000 złotych.

Ochotnicza Straż Pożarna w Komorowie (pow. wyszkowski) na Mazowszu istnieje od 1957 roku. Kilka lat temu, po długim okresie zawieszenia reaktywowała swoją działalność. Druhowie do akcji wyjeżdżają po kilkadziesiąt razy w ciągu roku, do różnorakich zdarzeń. Walczą z pożarami, usuwają skutki nawałnic, czy też ratują poszkodowanych w wypadkach. Mogą liczyć na wsparcie swojej Gminy Rząśnik. Trzy lata temu gmina do jednostki zakupiła samochód ratowniczo-gaśniczy, a także niezbędny sprzęt. Obecnie trwa remont strażnicy.

Potrzeb wciąż jest wiele, a gmina nie jest w stanie wszystkiemu samodzielnie podołać. Jedną z najważniejszych jest instalacja nowoczesnego systemu alarmowania OSP. Obecnie druhowie o zdarzeniach alarmowani są przez dyżurnego SKKP w Wyszkowie telefonicznie. Ich marzeniem jest zakup alarmowania selektywnego, który z pewnością przyspieszy reakcję druhów. Aby ten cel zrealizować, druhowie zorganizowali zbiórkę pieniężną na portalu zrzutka.pl. W ten sposób chcą zebrać 12 000 złotych, obecnie na koncie zbiórki widnieje kwota nieco ponad 1 600 złotych.

Więcej o jednostce i zbiórce w materiale przygotowanym przez naszych partnerów z Warszawskiej Grupy Luka&Maro.

Zachęcamy do wsparcia jednostki: https://zrzutka.pl/24dkej

Fotografia nagłówkowa: Warszawska Grupa Luka&Maro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *