Ogromny pożar w Turku. Spłonął zakład produkujący meble [Zdjęcia/Film]

Strażacy wciąż pracują na miejscu ogromnego pożaru, jaki minionej nocy wybuchł w hali zakładu produkującego meble biurowe w Turku. Sytuacja na szczęście została opanowana. Nie ma osób poszkodowanych.

Pożar zauważono tuż przed godziną 2:00 w nocy. Na miejsce od razu skierowano strażaków z miejscowej JRG PSP w Turku. Niestety ogień bardzo szybko się rozprzestrzenił i był trudny do opanowania. Błyskawicznie objął halę o powierzchni 20 000 metrów kwadratowych. Na pomoc dysponowano kolejne jednostki straży pożarnych z powiatu tureckiego i okolic. Łącznie w działania zaangażowano ok. 40 zastępów PSP i OSP w tym grupę ratownictwa chemicznego i kontener z zapasowymi aparatami ochrony dróg oddechowych oraz grupę operacyjną KW PSP Poznań.

Dodatkowe zagrożenie stanowiły magazynowane w obiekcie butle acetylenem oraz wykorzystywane w procesach produkcyjnych chemikalia. Jedna z butli była składowana w pobliżu pomieszczenia, w którym pojawił się ogień. Do jej chłodzenia wykorzystano działko wodno-pianowe. W godzinach porannych strażacy zlokalizowali pożar. Udało im się uratować m.in. zbiornik z LNG oraz budynek biurowca. Przystąpili do dogaszania pożaru i zabezpieczania oraz przeszukiwania miejsca. Grupa ratownictwa chemicznego prowadzi działania związane z zabezpieczeniem zbiornika z kwasem.

W wyniku pożaru nikt nie został ranny. Około 80 pracowników nocnej zmiany opuściło obiekt jeszcze przed dojazdem straży pożarnej. Dodatkowo służby ewakuowały ponad 50 mieszkańców pobliskiego osiedla. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn pożaru, a także szacowanie strat. Już teraz wiadomo, że pójdą one w miliony złotych.

Fotorelacja dzięki uprzejmości iTurek.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *