OSP Pustków Żurawski wprowadziła się do nowej strażnicy

Po 865 dniach Ochotnicza Straż Pożarna w Pustkowie Żurawskim w województwie dolnośląskim wróciła pod stary adres, ale do nowej siedziby. Budowa nowej strażnicy pochłonęła około 3 miliony złotych.

Blisko trzy lata trwała budowa nowej strażnicy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustkowie Żurawskim. Nowy obiekt stanął na tej samej działce, na której stała pierwsza siedziba jednostki, wybudowana w 1938 roku. Na czas rozbiórki starego budynku i budowy nowego, strażacy przenieśli się teren firmy w pobliskich Żurawicach. Następnie przenieśli się do hali, zakładu recyklingowego w swojej miejscowości.

OSP Pustków Żórawski

Nowa strażnica to budynek wykonany w nowoczesnym stylu, składający się z dwóch części, garażu oraz części biurowo-socjalnej. W garażu znajdują się dwa przestronne stanowiska dla samochodów pożarniczych. Z kolei w drugiej części budynku znalazły się: sala konferencyjna, kuchnia, magazyn na sprzęt, szatnia, wieża z instalacją do suszenia węży, a także trzy toalety i kotłownia. Łącznie powierzchnia budynku wynosi ok. 300 metrów kwadratowych.

Inwestycja kosztowała 3 miliony złotych. Całość wyłożyła Gmina Kobierzyce.

Foto: OSP Pustków Żurawski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *