OSP Stypułów pozyskała wóz od wojska

W miniony poniedziałek Ochotnicza Straż Pożarna ze Stypułowa w województwie lubuskim odebrała swój nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Ciężki strażacki Jelcz 442 dotychczas służył Wojskowej Straży Pożarnej Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Wędrzynie.

Od poniedziałku na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Stypułowie (powiat nowosolski) znajduje się ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/32 Jelcz 442, z zabudową Jelczańskich Zakładów Samochodowych. Wóz posiada napęd 4×4, jest wyposażony m.in. w zbiornik na wodę o pojemności 5 tys. dm3, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 500 litrów oraz autopompę o wydajności 3200 litrów na minutę.

Samochód został pozyskany z wojska. Wcześniej znajdował się na wyposażenie Wojskowej Straży Pożarnej Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Wędrzynie. Kilka miesięcy temu został zastąpiony przez nowoczesny wóz ratowniczo-gaśniczy na podwoziu SCANIA. Zanim Jelcz zostanie włączony do służby w OSP, strażacy muszą dokończyć formalności związane z rejestracją pojazdu, a także uzupełnić wyposażenie.

Obecnie druhowie ze Stypułowa mają do dyspozycji średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 1,8/16 na podwoziu Mercedesa, który kilka miesięcy temu został przekazany z OSP w Kożuchowie.

Foto nagłówkowe: OSP Stypułów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *