OSP Swarzewo wprowadziła się do nowej strażnicy

W niespełna osiem miesięcy powstał budynek nowej strażnicy OSP w Swarzewie koło Pucka. Budowę udało się zakończyć przed terminem, dzięki czemu strażacy mogli się już wprowadzić do nowego domu.

Po wielu latach starań strażacy z OSP Swarzewo w Gminie Puck, mają swoją nową siedzibę. Budowa strażnicy przy ulicy Polnej przebiegła w iście ekspresowym tempie. Firma „BUDREM-RYBAK” Sp. z o.o., Sp. K. z Luzina prace rozpoczęła w marcu br., a w październiku obiekt był już gotowy do odbiorów. W pierwszych dniach listopada druhowie mogli wprowadzić się do nowej strażnicy.

Na nowy obiekt składają się remiza z dwoma stanowiskami dla pojazdów, a także część socjalna. W garażu stanęły dwa samochody lekkie jakimi dysponuje jednostka marki Lublin oraz Iveco. Stanowiska są jednak przystosowane do tego, aby w przyszłości mogły tam być garażowane większe pojazdy oraz łódź ratownicza. W drugiej części budynku znalazły się m.in. pomieszczenia biurowe, duża sala do spotkań i szkoleń, a także sanitariaty. Powierzchnia zabudowy wykonanego obiektu wynosi 320,51 m2, powierzchnia użytkowa 270,33 m2 a kubatura 1.673,06 m3.

Zakres inwestycji obejmował również wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, elektroenergetycznej oraz teletechnicznej z niezbędnymi przyłączami, a także zagospodarowanie terenu (miejsca postojowe dla samochodów osobowych, plac manewrowy z częścią pieszo-jezdną, tereny zielone, oświetlenie terenu).

Koszt całego przedsięwzięcia zamknął się kwotą ok. 1,2 mlna zł brutto.

Foto: OSP Swarzewo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *