OSP w Górce odebrała nowy wóz

W piątek wieczorem Ochotnicza Straż Pożarna w Górce (powiat brzeski) odebrała nowy, średni wóz ratowniczo-gaśniczy na podwoziu SCANIA. Samochód kosztował ponad 1 mln. złotych.

W miniony piątek (10.01) strażacy z Górek w powiecie brzeskim, woj. małopolskie odebrali nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki SCANIA. Pod zabudowę wykorzystano podwozie SCANIA P3600 z napędem 4×4 i jednomodułową, czterodrzwiową kabinę z sześcioma miejscami. Zabudowę z aluminium z elementami kompozytu wykonała Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych.

Na wyposażeniu znalazł się zbiornik na wodę o pojemności 3 tys. litrów, zbiornik na środek pianotwórczy o poj. 300 litrów oraz autopompa o wydajności 4 tys. litrów. Samochód wyposażono również m.in. w: maszt oświetleniowy, sprzęt łączności, działko wodno-pianowe, wyciągarkę elektryczną o uciągu 8 ton oraz podstawowy sprzęt burzący.

Samochód kosztował ponad 1 mln. złotych. Na tą kwotę złożyły się dofinansowania ze środków Funduszu Sprawiedliwości, w wysokości 800 tys. zł, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie – 214 tys. zł. Wkład własny OSP wyniósł 38 tys. zł.

Info, Foto: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *