OSP z Biskupic Oławskich odebrała wóz z PSP

Przez szesnaście lat służył strażakom PSP z Oławy jako „pierwszy wyjazd”. Pomimo swojego wieku nadal będzie służył strażakom, ale już z OSP. We wtorek druhowie z Biskupic Oławskich oficjalnie odebrali samochód GBA 2/24 STAR.

We wtorek (19.05) na terenie JRG w Jelczu-Laskowicach odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której miało miejsce oficjalne przekazanie średniego wozu ratowniczo-gaśniczego GBA 2/24 STAR 14.225 w zabudowie Wawrzaszek ISS jednostce OSP Biskupice Oławskie. W zbiórce uczestniczyli: sekretarz Gminy Jelcz-Laskowice, Dariusz Koprowski, komendant gminny OSP, dh Wiesław Kawałko oraz prezes Zarządu OSP Biskupice Oławskie, dh Marek Starczewski, a także zastępca komendanta powiatowego PSP w Oławie, bryg. Krzysztof Gielsa.

Podczas krótkiej uroczystości wiceszef oławskich strażaków bryg. Krzysztof Gielsa przedstawicielom Gminy i OSP kluczyki oraz dowód rejestracyjny do samochodu. Przekazywany wóz dotychczas służył strażakom z JRG w Oławie. Po szesnastu latach został zastąpiony nowym samochodem. Jako zbędny, ale wciąż sprawny i gotowy do działania, zgodnie z przepisami i wieloletnią praktyką, mógł zostać przekazany do OSP.

Kierownictwo oławskiej komendy PSP wnioskowało, aby samochód został przekazany do OSP Biskupice Oławskie, gdzie zastąpi wyeksploatowanego STAR-a 244 wyprodukowanego w 1978 roku. Nowszy samochód druhom z tej jednostki z pewnością się przyda. Jak informuje Komenda Powiatowa PSP w Oławie, druhowie z tej jednostki od początku roku interweniowali już 32 razy do pożarów i miejscowych zagrożeń, do jakich doszło na terenie swojej gminy oraz powiatu oławskiego.

Zgodnie z obecnymi zasadami gospodarki transportowej Państwowej Straży Pożarnej, decyzje w sprawie przekazania samochodów do OSP podejmują komendanci wojewódzcy PSP.

Foto: KP PSP w Oławie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *