Ostatnia droga dha Dionizego Łukaszyka

W podpoznańskim Buku odbyły się dziś uroczystości pogrzebowe druha miejscowej OSP, Dionizego Łukaszyka, który zmarł po zasłabnięciu podczas akcji gaśniczej w pobliskim Sznyfinie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęła Msza Święta w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Buku. Następnie kondukt żałobny udał się na miejscowy cmentarz Św.Rocha, na którym Dionizy Łukaszyk spoczął. Druha Dionizego żegnała Rodzina, Koledzy z OSP w Buku, znajomi i licznie zgromadzeni mieszkańcy Buku, a także liczne poczty sztandarowe i delegacje Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych, jak również przedstawiciele kierownictwa wielkopolskiej PSP i Wojewódzkiego Oddziału Związku OSP RP. Okrytą flagą państwową trumnę z ciałem zmarłego strażaka, na miejsce wiecznego spoczynku, przewieziono na platformie samochodu SD należącego do bukowskiej OSP.

Druh Dionizy Łukaszyk miał 56 lat. Zmarł 15 lipca br., po tym jak zasłabł w trakcie akcji gaśniczej w pobliskim Sznyfinie. Po resuscytacji krążeniowo-oddechowej został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Poznaniu, gdzie pomimo wysiłku personelu medycznego zmarł kilka godzin później. Z OSP w Buku związany był od wielu lat. Pełnił również funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Miejsko-Gminnego Zarządu ZOSP RP w Buku. Nadal aktywnie uczestniczył w działaniach ratowniczych prowadzonych przez jednostkę. Tylko w ubiegłym roku, brał udział w 70 wyjazdach swojej jednostki.

Za swoją działalność został wyróżniony odznaką Wzorowy Strażak, a także brązowym, srebrnym oraz dwukrotnie złotym medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Pośmiertnie odznaczony został medalem za odważną służbę i niesienie pomocy dla drugiego człowieka.

Fotorelacja: Patryk Kaczmarek/WLKP112.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *