Państwowa Straż Pożarna wchodzi na domenę gov.pl

Państwowa Straż Pożarna wchodzi na Serwis Rzeczpospolitej Polskiej, w domenie gov.pl. Od wczoraj na serwisie znajdziemy m.in. strony internetowe komendy głównej i komend PSP z Wielkopolski oraz Pomorza.

Portal GOV.PL wystartował w maju zeszłego roku. Obecnie to blisko 300 witryn różnego rodzaju instytucji publicznych, w tym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, poszczególnych ministerstw, urzędów, placówek dyplomatycznych, a także serwisy tematyczne. Wszystkie charakteryzuje wspólna, jednolita szata graficzna. Wedle zapowiedzi Ministerstwa Cyfryzacji, jeszcze w tym roku do portalu dołączy kolejne 30 witryn. W przyszłości mają do niego dołączyć również strony jednostek samorządu terytorialnego. To wszystko dla łatwiejszego dostępu do informacji oraz ujednolicenia przekazywanych treści.

W serwisie pojawiły się też pierwsze strony internetowe jednostek Państwowej Straży Pożarnej, z województw pomorskiego i wielkopolskiego, a także komendy głównej PSP. Serwisy są jeszcze w fazie tworzenia. Znajdziemy tam już dane kontaktowe do kierownictwa i poszczególnych komórek organizacyjnych, albo informacje o ostatnich interwencjach strażaków i ważniejszych wydarzeniach. Znaczna część serwisów funkcjonuje jeszcze równolegle z dotychczas używanymi stronami.

Pomysł migracji stron jednostek organizacyjnych PSP na serwis GOV.PL pojawił się w lutym bieżącego roku. Wówczas komendant główny nadbryg. Andrzej Bartkowiak powołał specjalny zespół, którego zadaniem było opracowanie koncepcji zasad migracji stron internetowych jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej do domeny gov.pl oraz zainicjowanie etapu pilotażowego przedsięwzięcia. Z kolei w lipcu zawarł porozumienie z Ministrem Cyfryzacji, odpowiedzialnym za wdrażanie i funkcjonowanie Serwisu Rzeczpospolitej Polskiej.

Portal z każdym miesiącem cieszy się coraz większą popularnością wśród użytkowników sieci.

Jak informowało w lipcu Ministerstwo Cyfryzacji: Od stycznia do maja 2020 r. użytkownicy wyświetlili treści portalu ponad 680 milionów razy.

Zaś czerwiec zamknął się liczbą blisko 108 milionów odsłon.

Foto nagłówkowe: Screen serwisu KP PSP Puck

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *