Paweł Frątczak żegna się ze służbą

Po niespełna trzydziestu siedmiu latach służby, w tym dwunastu latach na stanowisku Rzecznika Prasowego Komendanta Głównego PSP, na zaopatrzenie emerytalne odchodzi st. bryg. Paweł Frątczak. W poniedziałek (24.02) w Komendzie Głównej PSP odbyło się jego pożegnanie ze służbą.

Starszy brygadier Paweł Frątczak ma 59 lat. Przez niemal cały okres służby związany był z funkcją rzecznika prasowego. Najpierw pracował w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnych w Bydgoszczy (wraz z powołaniem PSP przemianowanej na KW PSP w Bydgoszczy), a po reformie administracyjnej kraju w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Toruniu. Jest absolwentem Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Od 2007 roku był rzecznikiem prasowym kolejnych komendantów głównych PSP, Marka Kubiaka, Wiesława Leśniakiewicza, Leszka Suskiego i ostatnio Andrzeja Bartkowiaka. W czasie swojej pracy w KG PSP m.in. relacjonował mediom największe, najpoważniejsze akcje ratowniczo-gaśnicze w kraju. Odpowiadał również za kreowanie wizerunku służby oraz promocję zawodu strażaka. Swoją wiedzą i doświadczeniem wielokrotnie wspomagał rzeczników terenowych jednostek PSP. W 2017 został mianowany zastępcą Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego PSP.

Wśród zainteresowań Pawła Frątczaka szczególne miejsce zajmują samochody i technika pożarnicza. Oprócz bogatej kolekcji samochodów pożarniczych z całego świata, jest on autorem kilkuset artykułów na temat samochodów pożarniczych. W 2005 roku wspólnie z Markiem Pisarkiem wydał książkę Samochody pożarnicze polskiej straży pożarnej. Jest też współautorem dwujęzycznej publikacji Samochody pożarnicze = Fire trucks wydanej w 2017 roku.

W poniedziałek (24.02) w siedzibie Komendy Głównej PSP w Warszawie, odbyła się uroczystość pożegnania Pawła Frątczaka. Odchodzącemu na emeryturę rzecznikowi, za wieloletnią i trudną służbę dziękował komendant główny PSP st. bryg. Andrzej Bartkowiak, wraz z zastępcą mł. bryg. Arkadiuszem Przybyłą.

Nazwisko nowego Rzecznika Prasowego KG PSP poznamy prawdopodobnie w najbliższych dniach.

Foto: KG PSP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *