Pierwsi strażacy pełnią służbę na Stadionie Narodowym

Pierwsza grupa 25 strażaków PSP, posiadających również uprawnienia ratowników medycznych, rozpoczęła służbę w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Kilkoro z nich skierowano do pracy w tymczasowym szpitalu zakaźnym na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Grupa 25 funkcjonariuszy PSP rozpoczęła właśnie służbę z CSK MSWiA w Warszawie. Ta placówka jest też odpowiedzialna za organizację od strony medycznej szpitala na PGE Narodowym. Z tej liczby 6-osobowy zespół skierowano bezpośrednio do pracy w „szpitalu narodowym”. Strażacy zostali oddelegowani do służby na Wołoskiej, na okres co najmniej do 11 listopada. Łącznie do pracy w tym i innych szpitalach tymczasowych, które będą organizowane we wszystkich województwach zgłoszono trzystu funkcjonariuszy PSP, którzy posiadają wykształcenie w zawodach medycznych. Wśród nich są ratownicy medyczni oraz pielęgniarze. Gdy tylko zajdzie taka potrzeba będą do nich kierowani. Ratownicy będą wykonywali swoje zadania w pełnym reżimie sanitarnym.

Szpital na Stadionie PGE Narodowy jest pierwszą taką placówką w Polsce, docelowo w każdym województwie ma powstać co najmniej jeden taki szpital, do którego w razie potrzeby mieliby trafiać pacjenci zakażeni, bądź podejrzani a zakażenie wirusem SARS Cov-2. Dotychczas zorganizowano w nim 300 miejsc dla pacjentów. Docelowo ma być 1200, w tym 100 w standardzie „oiomowym”. W stolicy, podobna placówka, ale już pod skrzydłami Wojskowego Instytutu Medycznego organizowana jest w hali EXPO XXI.

Według danych z 2018 roku w Państwowej Straży Pożarnej zatrudnionych jest blisko 700 funkcjonariuszy posiadających wykształcenie w zawodzie ratownik medyczny.

Foto nagłówkowa: pgenarodowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *