Pijany ochotnik pojechał do pożaru

 33-letni ochotnik z Czerwionki-Leszczyn koło Rybnika, w minioną sobotę wieczorem wyjechał do akcji gaśniczej mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Wkrótce prawdopodobnie opuści szeregi jednostki.

Do zdarzenia doszło 1 lutego po godzinie 21:20. Wówczas miejscowe służby otrzymały zgłoszenie o pożarze w rejonie ulicy Firgoła w Czerwionce-Leszczynach. Na miejscu jako pierwsi zjawili się policjanci. Potwierdzili oni pożar trawy i zarośli nad rzeką Bierawką. Rybnicka straż pożarna, do pożaru wysłała strażaków OSP Czerwionka. Strażacy już po kilku chwilach byli na miejscu. Podczas akcji gaśniczej policjanci otrzymali informację, że jeden z druhów uczestniczących w działaniach może być pijany.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i przewieziony radiowozem na komisariat, a tam poddany kontroli trzeźwości. Badanie alkomatem dało wynik 1,02 miligrama na litr, a więc ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Strażaka czekają konsekwencje prawne. Odpowie za wykroczenie opisane w art. 70 kodeksu wykroczeń dotyczące wywołania niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia człowieka.

Jak zapewnia w rozmowie  z regionalnym portalem nowiny.pl prezes Zarządu OSP w Czerwionce Maciej Lichawski, 33-letni strażak został już zawieszony w prawach i zadaniach członka OSP. Wkrótce ma zostać również wydalony z jednostki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *