Pilne! Ogromny pożar na terenie zakładów chemicznych. Trwa akcja gaśnicza

W godzinach wieczornych strażacy zostali powiadomieni o pożarze na terenie Zakładów Chemicznych Synthos w Oświęcimiu. Wybuchł piec do koagulacji kauczuku. Strażaków zakładowych wspierają jednostki z różnych części województwa małopolskiego.

Wiele wskazuje na to, że wybuch pieca do koagulacji kauczuku był przyczyną dużego pożaru na terenie Zakładów Chemicznych Synthos w Oświęcimiu (woj. małopolskie). Do akcji ratowniczej przystąpili zakładowi strażacy, wspierani przez strażaków PSP i OSP z powiatu oświęcimskiego i województwa małopolskiego.

Jak podaje portal Oświęcim112 – W bliskiej odległości budynki uległy zniszczeniu oraz samochody i wiele innych przedmiotów. Sytuacja jest dramatyczna.

Sytuacja jest już opanowana. Wedle deklaracji kierownictwa zakładu, nie doszło do nadmiernej emisji szkodliwych substancji do środowiska. Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzi kilkanaście zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej. Ogień pojawił się w kilku obiektach na terenie zakładów. Do tej pory nie ma informacji, o ofiarach i osobach rannych.

Fotografia nagłówkowa: Patryk Kaczmarek, www.wlkp112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *