Piosenką zachęcają do wsparcia zrzutki na nowy wóz

W nietypowy sposób druhowie z Myscowej w województwie podkarpackim zachęcają do wsparcia zrzutki na nowy wóz dla jednostki. Postanowili nagrać piosenkę pod tytułem „OSP by chciała”. Zebrane fundusze pozwolą na organizację transportu samochodu, który chce przekazać strażakom jednostka z województwa warmińsko-mazurskiego.

OSP w Myscowej dysponuje obecnie jednym pojazdem. Jest to wyprodukowany w 1972 roku STAR 660. Obecnie jest najstarszym samochodem w OSP na terenie powiatu jasielskiego. Z powodu awarii 3 października samochód został po raz kolejny w tym roku wycofany z podziału. Jednostka nie może więc uczestniczyć w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Brak sprawnego wozu utrudnia również funkcjonowanie OSP na innych polach działalności (jak na przykład zabezpieczenia różnego rodzaju imprez).

Od tego czasu strażacy starają się na różne sposoby pozyskać nowsze auto. Dzięki nagłośnieniu tematu w mediach pojawiło się światełko w tunelu. Do ochotników z Myscowej, z ofertą pomocy zgłosiła się jednostka OSP z województwa warmińsko-mazurskiego. Jednostka ta zaoferowała druhom przekazanie swojego STARa 266. Warunkiem jest jednak pokrycie kosztów transportu samochodu, do Myscowej, które określono wstępnie na około 6 tys. złotych.

Taka kwota dla OSP jest trudna do zdobycia. Stąd padł pomysł zorganizowania zbiórki za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Na jej koncie jest obecnie nieco ponad 100 złotych. Aby zachęcić do wsparcia zakupu samochodu, strażacy postanowili nagrać cover popularnego przeboju Ronnie Ferrari – Ona by tak chciała. Dziś piosenka w wykonaniu strażaków miała swoją premierę. Obecnie ma blisko 4 tysiące wyświetleń na YouTube, ale ta liczba ciągle rośnie.

Druhom gratulujemy pomysłu i życzymy spełnienia marzeń odnośnie auta. Zachęcamy też do wsparcia zrzutki. Więcej informacji na temat zrzutki uzyskacie na stronie: https://zrzutka.pl/e26d8j
Foto nagłówkowe: Screen YouTube/OSP Myscowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *