Piotr i Tomek znów pojechali dla Kingi

Już raz pojechali dla Kingi. 360-kilometrową trasę z Szadka do Zakopanego pokonali rowerami w niespełna jedną dobę. Akcja zakończyła się sukcesem, ale do finału zbiórki pieniężnej na operację dziewczyny jeszcze daleko. Druhowie postanowili więc podwoić stawkę. W niemal dwie doby pokonali 760 kilometrową trasę od granicy niemieckiej w Tuplicach do Sławatycz przy granicy z Białorusią.

Druhowie Tomasz Nastarowicz i Piotr Bączyński, wraz z ekipą wspierającą, w swoją drugą trasę z Tuplic do Sławatycz wyruszyli w miniony weekend, o północy z piątku na sobotę (21/22.08). Trasa wiodła przez obszar województw lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i lubelskiego. Razem, blisko 760 kilometrów, które strażacy pokonali w niespełna 47 godzin. Założony cel udało się w pełni zrealizować. Do Sławatycz przybyli w niedzielę tuż przed 23:00. Na całej trasie mieli zaplanowanych szereg przystanków w jednostkach OSP i PSP. Tam mogli chwilę odpocząć, porozmawiać i zebrać siły na kolejne etapy rajdu. Część przystanków zorganizowano niemal na ostatnią chwilę, ale i tam miejscowi druhowie stanęli na wysokości zadania.

Ten 48-godzinny challenge, podobnie jak wcześniejszy rajd 24-godzinny to akcja charytatywna. Obaj strażacy z powiatu zduńskowolskiego, w ten sposób chcieli zainteresować nas wszystkich zbiórką pieniężną na rzecz Kingi, córki jednego z ich kolegów, strażaka OSP Szadek. 13-latka zmaga się z ciężką chorobą, artrogrypozą, która z biegiem czasu odebrała jej możliwość swobodnego poruszania się.

Nogi Kingi są sztywne, wyprostowane – nie zgina kolan. Stawy są powykrzywiane, co uniemożliwia chodzenie. Nie jest w stanie sama poradzić sobie prawie z żadną czynnością. Ma problemy z codzienną toaletą, ubraniem się czy wsiadaniem do samochodu – czytamy na stronie zbiórki w portalu Siepomaga.pl.

Kinga ma za sobą 13 poważnych operacji. Dziś szansą dla dziewczyny jest kolejny zabieg przeprowadzony pod okiem wysokiej klasy specjalistów ortopedii, dra Davida Feldmana oraz dra Drora Paleya. Dzięki tej operacji Kinga może liczyć na powrót do sprawności.

 

Informacje dotyczące zbiórki i challengu dostępne są pod następującymi adresami:

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Rowerowy „challenge” dla 13-letniej Kingi

Fotografia nagłówkowa: Facebook/Pomoc dla Kingi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *