Pociąg Berlin-Warszawa wykoleił się po zderzeniu z naczepą ciężarówki

Cztery osoby zostały poszkodowane w wyniku zdarzenia z udziałem pociągu PKP Intercity i ciągnika siodłowego z naczepą. Do zdarzenia doszło dziś około południa na przejeździe kolejowym między Nowym Tomyślem a Zbąszyniem w woj. wielkopolskim.

Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym z zaporami i sygnalizacją świetlną. Ze wstępnych ustaleń wynika, że  kierowca samochodu ciężarowego staranował zapory i wjechał na przejazd. Pociąg uderzył w naczepę, na której przewożona była koparka. W efekcie naczepa została odrzucona kilka metrów od torowiska, a wózki jednego z wagonów pociągu wykoleiły się. Kierowca ciężarówki miał tłumaczyć się tym, że oślepiło go słońce.

W zdarzeniu ucierpieli dwaj maszyniści pociągu, kierowca samochodu ciężarowego oraz jedna osoba podróżująca pociągiem, która uskarżała się na ból ręki. Wszystkim udzielono niezbędnej pomocy. Pozostałym spośród 156 pasażerów nic się nie stało. W zdarzeniu poważnie uszkodzona została lokomotywa pociągu, a także trakcja elektryczna. Na razie nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia w ruchu. Pociągi jeżdżą jednym torem, wprowadzono również zastępczą komunikację autobusową.

Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmuje się policja i służby kolejowe. Według kolejarzy wszystkie urządzenia na przejeździe tuż przed zdarzeniem były sprawne.

Wideo, Foto: Wielkopolska na sygnale 112

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *