Podpalał i gasił. Strażak-ochotnik wpadł w ręce policjantów

Policjanci z Kolbuszowej ustalili sprawcę serii podpaleń nieużytków rolnych na terenie gminy Majdan Królewski. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec tej gminy, który jest członkiem jednej z miejscowych OSP. Został ukarany grzywną.

Od połowy kwietnia br. na terenie gminy Majdan Królewski w powiecie kolbuszowskim doszło do serii podpaleń nieużytków rolnych. Do pożarów doszło w miejscowościach Huta Komorowska, Komorów, Rusinów, Krzątka i Majdan Królewski. Straty na szczęście nie były wielkie, nikt też w ich wyniku nie został poszkodowany.

Policjanci z miejscowego posterunku podjęli jednak czynności zmierzające do ustalenia sprawcy pożarów. Wspierali ich kryminalni z kolbuszowskiej komendy powiatowej. Oni też ustalili, że związek z pożarami może mieć 30-latek. Te informacje ostatecznie potwierdziły się. Mieszkaniec gminy Majdan Królewski przyznał się do wzniecenia pięciu, spośród sześciu pożarów nieużytków, jakie w ostatnich tygodniach miały miejsce na terenie tej gminy.

Nie potrafił wyjaśnić powodów swojego zachowania – informuje kolbuszowska policja – Za każdy przypadek zaprószenia ognia został ukarany grzywną w maksymalnej wysokości 500 zł.

Prawdopodobnie na tym nie kończą się konsekwencje dla 30-latka. Jak się okazało mężczyzna jest członkiem jednej z lokalnych ochotniczych straży pożarnych. Brał też udział w gaszeniu kilku zainicjowanych przez siebie pożarów. Dlatego o sprawie powiadomiony został Zarząd Powiatowy Związku OSP RP. Mężczyzna musi więc liczyć się z możliwością usunięcia go z szeregów OSP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *