Podziękowania dla druhów OSP za udział w akcji na Giewoncie

W piątek (17.01) w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie miała miejsce uroczystość wręczenia podziękowań druhom OSP za udział w akcji ratowniczej po burzy na Giewoncie. Pamiątkowe podziękowania odebrało 76 druhów z 13 OSP z powiatów tatrzańskiego, nowotarskiego i suskiego

W miniony piątek, o godzinie 13:00, odbyło się spotkanie wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, Pawła Szefernakera i wojewody małopolskiego, Piotra Ćwika ze strażakami ochotniczych straży pożarnych, którzy brali udział w dramatycznej akcji ratowniczej po burzy jaka 22 sierpnia ubiegłego roku przetoczyła się nad Tatrami. Wskutek wyładowań atmosferycznych życie straciły 4 osoby, kolejnym 150 potrzebna była pomoc, wielu spośród nich odniosło obrażenia ciała.

W akcji oprócz służb medycznych, ratowników górskich i policjantów uczestniczyło też blisko stu strażaków, w tym druhowie ochotniczych straży pożarnych z powiatów: tatrzańskiego, nowotarskiego i suskiego. Piątkowe spotkanie było okazją do przekazania podziękowań dla ochotników, którzy brali udział w tej akcji. Pamiątkowe grawertony z rąk Sekretarza stanu w MSWiA, Pawła Szefernakera odebrało 76 druhów z 13 jednostek OSP: Olcza, Kościelisko, Witów, Małe Ciche, Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska, Rzepiska II, Leśnica, Jordanów, Bystra Podhalańska, Stryszawa, Sidzina i Nowy Targ.

To była największa w historii akcja ratownicza w Tatrach, z największą liczbą osób poszkodowanych, którym trzeba było pomóc. Państwo brali udział w tej akcji i chciałem za to bardzo serdecznie podziękować w imieniu pana premiera i pana ministra Mariusza Kamińskiego – mówił wiceminister Paweł Szefernaker.

Podziękowania do strażaków skierował również wojewoda małopolski Piotr Ćwik:

Dziękuję Wam za udział w akcji ratowniczej pod Giewontem i za ofiarne zaangażowanie. Możemy być dumni z małopolskich służb. Strażacy-ochotnicy zawsze są blisko ludzi, gotowi nieść pomoc niezależnie od okoliczności – w myśl dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

W spotkaniu udział wzięli również również Poseł na Sejm Edward Siarka, Małopolski Komendant Wojewódzki PSP st.bryg. Marek Bębenek, Komendanci Powiatowi PSP z Zakopanego, Nowego Targu, Suchej Beskidzkiej, Radny Sejmiku Województwa Jan Piczura, Starosta Tatrzański Piotr Bąk.

Foto nagłówkowe: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *