Polscy strażacy nie polecą do Australii? Brak ostatecznej decyzji.

W dniu wczorajszym internet opanowała informacja o tym, że Polscy strażacy polecą do Australii by tam pomóc gasić pożary.

Lokalny portal wlkp24.info poinformował, że 30 strażaków z Wielkopolski pojedzie z pomocą do Australii w ramach modułu GFFFV. Jak się okazuje redaktorzy Wirtualnej Polski postanowili  sprostować całą sytuację i zadzwonili do Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Tam jednak usłyszeli, że rzecznik prasowy KG PSP nic nie wie o tym, aby Polacy mieli ruszyć na pomoc.

Zadzwoniliśmy do Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. – Nic nie wiem o tym, żeby polscy strażacy mieli jechać do Australii – powiedział Wirtualnej Polsce st. bryg. mgr Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Komenda Głównego PSP.

wiadomosci.wp.pl

Do całej sytuacji odniósł się również bryg. Sławomir Brandt z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

 Dementujemy od rana te informacje. To prawda, że sprawdzamy sprzęt, ale czy zapadnie decyzja o wyjeździe strażaków z Wielkopolski do Australii, to nie zależy od nas. Taka decyzja zapada na szczeblu rządowym. Jak będzie taki rozkaz, to pojadą

W chwili obecnej strażakom z Australii pomagają  ratownicy z Kanady, USA i Nowej Zelandii.

Decyzja czy Polscy strażacy ruszą z pomocą jeszcze nie zapadła.

Czytaj również:

Polska gotowa by Pomóc Australii. Deklaracja Premiera Morawieckiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *