Ponad stu strażaków walczyło z pożarem traw koło Szczebrzeszyna

150 hektarów suchej trawy i nieużytków rolnych spłonęło wczoraj w okolicach Szczebrzeszyna na Zamojszczyźnie. Wszystko zaczęło się po południu. W siedmiogodzinnej akcji uczestniczyło ponad 100 strażaków.

Ogień na nieużytkach w rejonie ulicy Nadrzecznej w Szczebrzeszynie pojawił się w czwartek (2.04) około godziny 15:00. W pierwszym rzucie do akcji skierowano zastępy z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP i najbliższe jednostki OSP. Trudny dojazd do miejsca pożaru, jak również silny wiatr sprzyjały rozwojowi pożaru. Strażacy w działaniach korzystali głównie z tłumic, rozwinięto też kilka linii gaśniczych.

Front pożaru kierował się w stronę pobliskich miejscowości stwarzając też zagrożenie dla tamtejszych zabudowań. Na ich obronie skupiały się główne wysiłki ratowników. Dlatego na pomoc wezwano kolejne jednostki z sąsiednich gmin. Pożar udało się opanować po kilku godzinach. Dziś burmistrz Szczebrzeszyna Henryk Malej podziękował strażakom biorącym udział w akcji za poświęcenie i duże zaangażowanie. Docenił także ich profesjonalizm i determinację.

W akcję, która trwała prawie siedem godzin, zaangażowano pięć zastępów PSP ze Szczebrzeszyna i Zamościa oraz piętnaście zastępów OSP, łącznie ponad stu strażaków. Według wstępnych informacji przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Sprawcy jak na razie nie ustalono.

Foto nagłówkowe: Facebook / OSP w Bodaczowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *