Pościg za palącą się ciężarówka z drewnem

9 kwietnia bieżącego roku chwilę przed godzina 15.00 do zamojskiego stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie że na tracie Hrubieszów – Zamość porusza się samochód ciężarowy na którym są przejawy pożaru, lecz nie chce się on zatrzymać. Informację tą przekazali po nieudanej próbie dogonienia samochodu strażacy z Hrubieszowa.

Dyżurny do zdarzenia zadysponował zastęp z JRG Zamość oraz OSP Miączyn. Ochotnicy wyjechali, krótko po tym jak ciężarówka już minęła miejscowość Miączyn i pojechała dalej w kierunku Zamościa. Kierowca widząc z naprzeciwka nadjeżdżających strażaków wysyłał sygnały świetlne, które sugerowały o nietypowym zdarzeniu. 

W miejscowości Karp kierowca zjechał na parking na którym znajdowały się już zastępy SP gotowe do podjęcia działań gaśniczych. Powodem tego zdarzenia był zablokowany układ hamulcowy. Kierowca podjął samodzielną próbę gaszenia z wykorzystaniem gaśnicy, lecz było to nieskuteczne. Z powodu gdyż istniało zagrożenie zapalenia się opony, a następnie ładunku kierowca postanowił , że zatrzyma się dopiero gdy na trasie zjawią się strażacy, lecz cały czas pozostając w stałym kontakcie ze strażakami

Zdjęcie poglądowe: Archiwum/ portalstrażaka.pl – Twój Serwis Informacyjny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *