Postawili słonicę na nogi [foto]

Dość nietypowe zadanie mieli dziś do wykonania strażacy z dwóch stołecznych JRG. Zostali poproszeni przez pracowników warszawskiego ogrodu zoologicznego o pomoc w postawieniu na nogi Erny, najstarszej słonicy przebywającej w ZOO.

Strażacy z warszawskich JRG nr 5 i 10 zostali dziś wezwani do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Ratowników wezwali pracownicy, którzy nie byli w stanie samodzielnie postawić na nogi jednej ze słonic.

Jak wyjaśnia na swoim profilu Warszawskie ZOO: Słonie, oprócz krótkich drzemek na leżąco, śpią na stojąco.

Taką właśnie drzemkę na leżąco ucięła sobie ostatniej nocy Erna, najstarsza słonica przebywająca w warszawskim ZOO. Jak się okazało rano, słonica nie była w stanie samodzielnie podnieść się. Pracownicy Ogrodu zajmujący się słoniami byli bezradni. O pomoc poprosili strażaków. Na miejsce udali się ratownicy z JRG 5 i JRG 10.

Strażacy wykorzystali w akcji pneumatyczne poduszki podnoszące oraz pasy. We współpracy z opiekunami Erny podnieśli ważącą 4,5 tony słonicę.

Erna jak tylko poczuła, że jej pozycja się pionizuje – sama wstała. Opiekunowie nagrodzili ją za to sokiem malinowym, który uwielbia – informuje Warszawskie ZOO.

Foto nagłówkowe: Facebook/Warszawskie ZOO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *