Potężny pożar złomowiska w Koszalinie

Ponad sześćdziesięciu strażaków walczyło z pożarem, jaki wczoraj późnym popołudniem wybuchł na terenie złomowiska samochodowego przy ulicy Szczecińskiej w Koszalinie. Akcja trwała 11 godzin.

Koszalińscy strażacy informację o pożarze odebrali wczoraj po godzinie 17. Pierwsze jednostki na miejscu były już po kilku minutach. Ogniem zajęte były wraki samochodów składowane warstwowo na zewnątrz, na powierzchni ok. 1500 metrów kwadratowych. Co chwilę wybuchały zbiorniki paliwowe i opony. Pożar rozprzestrzeniał się także na halę, w której odbywał się demontaż pojazdów. Na miejsce dysponowano kolejne jednostki PSP i OSP.

Łącznie w akcji gaśniczej uczestniczyło 17 zastępów, ponad sześćdziesięciu strażaków PSP i OSP z Koszalina i okolic. Strażacy musieli gasić wraki jeden, po drugim. Ponadto prowadzili działania w natarciu na palącą się halę, bronili zagrożonych obiektów, sąsiadujących ze złomowiskiem. Pożar udało się opanować po około 4 godzinach akcji. Dalsze działania polegały na dogaszaniu pogorzeliska. Akcja zakończyła się około godziny 4:15.

Przyczyny powstania pożaru nie są na razie znane. Ustalać je będzie policja przy udziale biegłych. Straty liczone są w milionach złotych.

Foto nagłówkowe: Koszalin112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *