Poważny wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej. Fragment dachu uderzył grupę narciarzy

Co najmniej cztery osoby ucierpiały w wyniku poważnego wypadku do jakiego doszło na stoku narciarskim w Bukowinie Tatrzańskiej.

Do zdarzenia doszło kilkadziesiąt minut temu. Silny podmuch wiatru na Rusińskim Wierchu zerwał z budynku część dachu, którą rzucił na pobliski stok. Porwany dach uderzył grupę narciarzy. Ucierpiały co najmniej cztery osoby. Na miejscu pracują m.in. śmigłowce TOPR i LPR. Co najmniej jeden z poszkodowanych jest reanimowany.

Nad Polską przechodzi rozległy niż niż. który przyniósł silny wiatr. Jego prędkość w porywach może osiągać lokalnie do 110 km/h, a w wysokich partiach gór dochodzić do 200 km/h. Od wczoraj, tylko do godziny 6:00 dziś strażacy interweniowali ponad 1,1 tys. razy.

AKTUALIZACJA [12:00]

Co najmniej jedna osoba nie żyje. Kolejne dwie są reanimowane. Czwarta osoba poszkodowana jest przytomna. W akcji oprócz toprowców i medyków uczestniczą również strażacy z Bukowiny Tatrzańskiej i Zakopanego.

AKTUALIZACJA [12:25] Potwierdzono śmierć dwóch osób. Są to 52-letnia kobieta oraz jej 15-letnia córka.

[AKTUALIZACJA [20:00] Lekarzom z nowotarskiego szpitala nie udało się uratować trzeciej kobiety poszkodowanej w wyniku zdarzenia. W szpitalu nadal przebywają dwie osoby, to mąż i ojciec tragicznie zmarłych kobiet oraz ich kuzyn.

Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi zakopiańska prokuratura.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *