Pożar hali w zakładzie recyklingu pod Szamotułami [Zdjęcia]

Około 40 zastępów PSP i OSP walczyło z pożarem hali należącej do zakładu recyklingu odpadów w miejscowości Buszewo koło Szamotuł w Wielkopolsce. Ogień w obiekcie pojawił się wczoraj wieczorem po godzinie 20.

Zgłoszenie o pożarze do straży pożarnej w Szamotułach wpłynęło wczoraj o 20:36. Gdy pierwsze jednostki dotarły na miejsce pożar był już rozwinięty i zajął całą halę o powierzchni około 3 tys. metrów kwadratowych. Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej podając prądy wody w natarciu i obronie sąsiednich obiektów. Z uwagi na skalę pożaru na miejsce dysponowano kolejne jednostki straży pożarnych z powiatu szamotulskiego i powiatów ościennych, w tym m.in. kontener ze sprzętem ochrony dróg oddechowych będący na wyposażeniu JRG 6 KM PSP Poznań. Obecna była również grupa operacyjna Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu.

Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała całą noc. Dopiero nad ranem, po opanowaniu sytuacji można było odesłać większość jednostek. W kulminacyjnym momencie akcji z żywiołem walczyło ponad 30 strażackich jednostek. O poranku na miejscu działało jeszcze kilka zastępów, których zadaniem było dogaszanie zarzewi oraz przeszukanie pogorzeliska.

W wyniku pożaru na szczęście nikt nie ucierpiał. Przyczyny i okoliczności powstania pożaru nie są znane, ustalać je będą policja i prokuratura przy udziale biegłych.

Foto nagłówkowe: Wielkopolska na sygnale 112

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *