Pożar hali w Zielonej Górze. Na miejscu 20 zastępów

20 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem hali magazynowej, jaki wybuchł dziś nad ranem w Zielonej Górze. Pożar udało się opanować, trwa jego dogaszanie.

Pożar hali magazynowej na zielonogórskiej Przylepie zauważono kilka minut po godzinie 5:00 nad ranem. Powiadomiona straż pożarna skierowała na miejsce siły i środki Państwowej Straży Pożarnej i jednostki OSP. Ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały drewniany dach budynku. Kłęby czarnego dymu widoczne są ze znacznej odległości. Konieczne okazało się zadysponowanie dodatkowych sił i środków.

W sumie z żywiołem walczy 20 zastępów PSP i OSP. Na miejsce zadysponowano m.in. dwie cysterny z Zielonej Góry i Krosna Odrzańskiego. Strażacy działający wewnątrz hali, jak również na zewnątrz pracują w aparatach ochrony układu oddechowego. Dlatego zadysponowano również samochód wyposażony w sprzęt do napełniania butli powietrznych.

Strażakom udało się opanować pożar jeszcze przed godziną 8:00. Na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Przyczyny i okoliczności powstania pożaru będą ustalane po zakończeniu działań ratowniczo-gaśniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *