Pożar tartaku koło Oświęcimia. Strażak został ranny

17 zastępów PSP i OSP walczyło z pożarem tartaku w Przeciszowie koło Oświęcimia w województwie małopolskim. Ogień w budynku pojawił się nad ranem. W trakcie akcji poszkodowany został strażak, który doznał kontuzji nogi. Przyczyny pożaru nie są znane.

Strażacy z Oświęcimia odebrali sygnał o pożarze tartaku w Przeciszowie dziś przed godziną 5:00 nad ranem. Na miejsce zadysponowano zastępy JRG Oświęcim i okoliczne jednostki OSP. Na miejscu okazało się, że pożarem objęty jest murowany budynek o powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych kryty blachą. W środku znajdowały się maszyny, gotowe produkty i niezbędne materiały.

Na pomoc wezwani zostali także strażacy z Chrzanowa i Wieliczki. W kulminacyjnym momencie w działaniach uczestniczyło 17 zastępów PSP i OSP. Budynek objęty pożarem jest wolnostojący. Nie było zagrożenia przerzutu ognia na inne obiekty. Pożar udało się opanować przed godziną 8:00. Wówczas możliwe było wycofanie części sił i środków. Wciąż jednak trwało dogaszanie ognia. Trudność stanowiło dotarcie do wszystkich części obiektu celem ugaszenia wszystkich zarzewi ognia.

W trakcie działań wypadkowi uległ jeden ze strażaków, który doznał urazu nogi. Po udzieleniu pomocy na miejscu, został przewieziony karetką do szpitala. Okoliczności i przyczyny pożaru bada policja. Niezbędna będzie ekspertyza biegłego z zakresu pożarnictwa.

Fotografia nagłówkowa: Fotografia Ratownicza – Jacek Krawczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *