Pożar trawy w Rymanowie. Ciężko ranny mężczyzna

Mężczyzna w starszym wieku został ciężko ranny w wyniku pożaru traw w miejscowości Rymanów koło Krosna. Sam próbował zagasić pożar. Z pomocą ruszyli mu sąsiedzi, a następnie służby ratownicze.

Do tego dramatycznego zdarzenia doszło wczoraj około 13:00 w Łazach w Rymanowie. Krośnieńscy strażacy zostali powiadomieni o pożarze suchej trawy, a także jednej osobie poszkodowanej w wyniku pożaru. Na miejsce skierowano strażaków z Rymanowa, a także Krosna, Posady Dolnej, Nowej Wsi i Milczy. Pożar zdążył się jednak rozprzestrzenić na powierzchni ok. 2 hektarów, objął także młodnik.

W wyniku pożaru ucierpiał starszy mężczyzna, który próbował samodzielnie ugasić pożar. Następnie z pomocą przybyli sąsiedzi. Oni też wezwali służby ratownicze. Poszkodowanemu pomocy udzielili ratownicy krośnieńskiego pogotowia ratunkowego. Stan mężczyzny był jednak na tyle poważny, że na pomoc wezwano zespół HEMS LPR z Sanoka, który przetransportował mężczyznę do szpitala.

Na przełomie zimy i lata dramatycznie rośnie liczba pożarów traw. Tylko wczoraj w całym kraju strażacy interweniowali przy 730 pożarach suchej trawy, najwięcej w woj. małopolskim, mazowieckim i śląskim.

Foto ilustracyjne: Fotografia Ratownicza Bartłomiej Lesiak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *