Pożar w gospodarstwie na Pomorzu. W Janowicach spłonął magazyn słomy

Niemal 20 zastępów PSP i OSP walczyło z pożarem budynku do składowania balotów słomy w Janowicach koło Lęborka na Pomorzu. Pożar wybuchł nad ranem. Nie było osób poszkodowanych. Przyczyny ustala policja.

Do pożaru doszło w jednym z gospodarstw w miejscowości Janowice, około godziny 5:00 w niedzielę (03.01). Na miejsce skierowano strażaków PSP i OSP z Lęborka i powiatu lęborskiego. Budynek, który spłonął miał 7 metrów długości, 25 metrów szerokości oraz 6 metrów wysokości. W środku składowano baloty słomy. W działania zaangażowano również ciężki sprzęt.

Wysoka temperatura sprawiła, że stalowa konstrukcja dachu zawaliła się do środka. Wejście do budynku nie było możliwe, działania gaśnicze prowadzone były z zewnątrz. W kulminacyjnym momencie akcji, brało w niej udział 19 zastępów straży pożarnych. Nie było osób rannych.

Jak przekazała wieczorem Komenda Wojewódzka PSP w Gdańsku pożar został już ugaszony, ale strażacy nadal sprawdzają i przelewają baloty słomy.

Przyczyny i okoliczności powstania pożaru nie są na razie znane, nie wyklucza się podpalenia. Będą je ustalać lęborscy policjanci. Niezbędna będzie również opinia biegłego z zakresu pożarnictwa.

Foto: Twitter/KW PSP Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *