Pożar w kamienicy pod Warszawą. Ucierpiało 7 osób

9 zastępów straży pożarnych walczyło z nocnym pożarem kamienicy w podwarszawskim Piastowie. Ogień pojawił się na poddaszu. Z budynku ewakuowano dwadzieścia osób, z czego siedem zostało poszkodowanych.

Ogień na poddaszu dwukondygnacyjnej kamienicy pojawił się wczoraj ok. 23:00. Na miejsce skierowano zastępy PSP z Pruszkowa i jednostki OSP z Piastowa i Raszyna. Przybyła również grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie. Gdy pierwsi strażacy dojechali na miejsce pożar był już mocno rozwinięty, a płomienie wychodziły na zewnątrz.

Strażacy zajęli się działaniami w natarciu na pożar. Ponadto ewakuowali z budynku dwadzieścia osób. Siedem spośród nich zostało poszkodowanych, u pięciu stwierdzono objawy podtrucia tlenkiem węgla. Wśród poszkodowanych jest dwoje dzieci. Stan trzech osób określano jako średnio-ciężki. Dwie kobiety były nieprzytomne. Wszystkim udzielona została kwalifikowana pierwsza pomoc. W akcji ratowniczej uczestniczyły również trzy zespoły ratownictwa medycznego. Ratownicy po wykonaniu swoich czynności przewieźli siedmioro poszkodowanych do szpitala.

Akcja ratowniczo-gaśnicza zakończyła się po godzinie 2:00. W działaniach uczestniczyło łącznie 9 zastępów straży pożarnych, 25 strażaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *