Pożar w przetwórni chmielu. Strażacy walczyli z ogniem ponad dobę

Przez ponad dobę kilkudziesięciu strażaków z powiatu opolskiego na Lubelszczyźnie walczyło z pożarem jaki wczoraj nad ranem wybuchł w zakładzie przetwórstwa chmielu w Kępię Choteckiej. Pożar swoim zasięgiem objął dwa budynki, w których znajdowały się pomieszczenia administracyjno-biurowe, laboratorium, hala produkcyjna oraz magazyn.

W niedzielę około godziny 6:00 strażacy z Opola Lubelskiego zostali powiadomieni o pożarze budynków na terenie zakładu przetwórstwa chmielu w Kępie Choteckiej. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG PSP Opole Lubelskie i okoliczne OSP. Jak ustalono pożarem objęte były dwa murowane budynki o powierzchni ok. 800 metrów kwadratowych, w których znajdowały się pomieszczenia administarcyjno-biurowe, laboratorium, hala produkcyjna oraz magazyn. Oba budynki są ze sobą połączone.

Z uwagi na rozwijający się pożar, na miejsce dysponowane były kolejne jednostki z całego powiatu opolskiego. Sytuację udało się opanować po kilku godzinach akcji. Wówczas ratownicy przystąpili do dogaszania pożaru. Część jednostek mogła wrócić do domu, w ich miejsce kierowano siły i środki z innych jednostek. Akcja zakończyła się dziś przed południem. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Łącznie w działaniach uczestniczyły 23 zastępy PSP i OSP, ponad stu strażaków. Zniszczeniu uległo około 50 ton chmielu.

Policjanci przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa wyjaśniają okoliczności i przyczyny pożaru. Z ustaleń policjantów wynika, ogień pojawił się wewnątrz budynków. Wydobywający się na zewnątrz dym zauważył mężczyzna bezpośrednio sąsiadujący z zakładem, który natychmiast powiadomił strażaków. Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano wstępnie na ok. 1,5 miliona złotych.

Foto nagłówkowe: Policja Lubelska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *