Pożar w schronisku „Pod Łabskim Szczytem”. Strażaków wsparli goprowcy

Minionej nocy jeleniogórscy strażacy zostali powiadomieni o pożarze w schronisku „Pod Łabskim Szczytem” w rejonie Szklarskiej Poręby. Dojazd do miejsca zdarzenia był bardzo utrudniony. Strażaków wsparli ratownicy Karkonoskiej Grupy GOPR.

Około godziny 1:00 w nocy z czwartku na piątek strażacy zostali powiadomieni o pożarze w schronisku „Pod Łabskim Szczytem”. Jak się okazało, zapaleniu uległy sadze nagromadzone w kominie oraz opał przechowywany w kotłowni. Na miejsce zadysponowano 14 zastępów straży pożarnych ze Szklarskiej Poręby i okolic, a także z czeskiej strony.

Niestety dojazd do miejsca pożaru okazał się niezwykle trudny, nawet dla terenowych wozów strażackich. Pojazdy utknęły na oblodzonej nartostradzie „Puchatek”, która przecina drogę dojazdową do schroniska. O pomoc w bezpiecznym dotarciu do pożaru strażacy poprosili ratowników Karkonoskiej Grupy GOPR. Ratownicy GOPR na skuterach śnieżnych i quadach dowieźli druhów i podręczny sprzęt gaśniczy na miejsce wezwania. Strażacy zabrali ze sobą m.in. aparaty powietrzne i gaśnice.

Na miejscu ratownicy potwierdzili zdarzenie, a także przy pomocy gaśnic ugasili pożar. W akcji gaśniczej wykorzystali kilkanaście gaśnic podręcznych. W chwili zdarzenia w obiekcie przebywało czworo pracowników. Wszyscy bezpiecznie opuścili budynek jeszcze przed przybyciem pierwszych strażaków. Mimo trudności z jakimi mierzyli się strażacy straty powstałe w wyniku pożaru nie są. Jak zaznaczają druhowie ze Szklarskiej Poręby, duża w tym zasługa goprowców.

Dziękujemy za pomoc GOPR Karkonosze, bez Waszej pomocy nie udałoby się tak szybko i sprawnie przeprowadzić akcji gaśniczej. Podziękowania kierujemy również dla firmy Sudety Lift, która uruchomiła i przygotowała do użycia do celów gaśniczych system naśnieżania nartostrad oraz dla MZGK Szklarska Poręba, które w środku nocy natychmiast wysłało piaskarkę do posypania zalodzonej drogi leśnej – napisali na Facebookowej stronie strażacy OSP Szklarska Poręba.

Akcja straży pożarnej zakończyła się kilka minut po godzinie 5:00.

Foto nagłówkowe: OSP Szklarska Poręba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *