Pożar w tartaku koło Sokołowa Podlaskiego

Gdy większość z nas dopinała w piątkowe przedpołudnie przygotowania do Świąt Wielkanocnych sokołowscy strażacy walczyli  dużym pożarem. Doszło do niego w tartaku w pobliskiej Niecieczy. Przez wiele godzin walczyło z nim ponad 20 zastępów PSP i OSP.

W piątek (10.04) około godziny 9:20 strażacy z Sokołowa Podlaskiego zostali powiadomieni o pożarze silosu z trocinami na terenie tartaku w Niecieczy. W pierwszym rzucie, na miejsce udały się dwa zastępy PSP z jednostki w Sokołowie Podlaskim i zastępy OSP z gminy Sabnie. Po dojeździe pierwszych zastępów zastano już mocno rozwinięty pożar hali produkcyjnej. Wymusiło to konieczność zadysponowania kolejnych sił i środków z terenu powiatu sokołowskiego. Pożar zdołał się jednak rozprzestrzenić na drugi budynek.

Działania polegały na podaniu wielu prądów gaśniczych w natarciu na zajęte ogniem obiekty, a także kilku prądów w obronie zagrożonych budynków. Utworzono również punkty czerpania wody na bazie sieci hydrantowej, zbiornika retencyjnego i rzeki, a także zadysponowano cysterny pożarnicze z JRG w Sokołowie Podlaskim i JRG-1 Siedlce oraz grupę operacyjną SK KW PSP Warszawa.

Po około 2 godzinach pożar udało się wstępnie opanować. Działania te utrudniał przede wszystkim silny wiatr i duże zadymienie. Strażacy pracowali w aparatach powietrznych. Działania prowadzone były z zewnątrz. Dalsza akcja polegała na rozbiórce elementów konstrukcji hal i przelaniu wodą rozgrzanych elementów. Kolejną komplikacją był fakt, że ogień zdołał przedostać się do składowiska trocin. W efekcie strażacy przez kilka kolejnych godzin musieli przerzucić i przelewać wodą ogromne ich ilości.

Akcja zakończyła się w godzinach wieczornych. Uczestniczyło w niej ponad 20 zastępów PSP i OSP.

Fotorelacja: Facebook / Samochody Ratownicze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *