Pożar w zakładzie produkcyjnym w Buczkowicach

Blisko stu strażaków walczy od rana z pożarem zakładu stolarskiego w miejscowości Buczkowice koło Szczyrku w powiecie bielskim (woj. śląskie). Ogień zniszczył magazyn trocin, suszarnię drewna i pomieszczenie produkcyjne.

Przed godziną 6:00 strażacy z Bielska-Białej odebrali sygnał o pożarze w zakładzie stolarskim w Buczkowicach koło Szczyrku. Zakład zajmował się produkcją drewnianych zabawek. Informację o pożarze przekazał jeden z pracowników. Na miejsce skierowano łącznie 19 zastępów PSP i OSP, około stu strażaków.

Pożar był już jednak rozwinięte, mimo szybkiej reakcji strażaków ogień zniszczył magazyn trocin, suszarnię drewna i pomieszczenie produkcyjne. Udało się ocalić m.in.: magazyn materiałów gotowych i budynek administracyjno-handlowy. Na miejscu wciąż pracują strażacy, którzy dogaszają pogorzelisko. Obecni są również policjanci, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia, a po zakończeniu akcji gaśniczej będą wyjaśniać okoliczności i przyczyny powstania pożaru.

W chwili wybuchu ognia na terenie przedsiębiorstwa nie były prowadzone żadne prace produkcyjne. W pożarze nikt nie został ranny.

Foto: Policja Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *