Pralnica i nowe ubrania dla OSP Poznań-Głuszyna

Trzydzieści kompletów odzieży specjalnej i hełmów oraz profesjonalna pralnica przemysłowa. To wszystko w ostatnich dniach trafiło do Ochotniczej Straży Pożarnej na poznańskiej Głuszynie. Zakupy możliwe były dzięki środkom przyznanym jednostce w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Pomysł udziału w tegorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego zrodził się w maju zeszłego roku. Wówczas druhowie z Głuszyny przygotowali dwa projekty, które ostatecznie zyskały akceptację oraz trafiły na listę do głosowania. Pierwszy dotyczył poprawy bezpieczeństwa strażaków, poprzez zakup trzydziestu kompletów nowoczesnych środków ochrony indywidualnej, tj. ubrania specjalne, rękawice, buty strażackie, kominiarki i oczywiście hełmy, a także profesjonalna pralnica, który wyceniono na 210,5 tys. złotych. Drugi projekt, o szacunkowej wartości 296,5 tys. złotych, dotyczy zakupu lekkiego samochodu ratownictwa technicznego, który usprawni mobilność i dyspozycyjność jednostki. W głosowaniu mieszkańców oba projekty zyskały akceptację i uzyskały potrzebne finansowanie.

Właśnie udało się zrealizować pierwszy z dwóch projektów, dotyczący zakupu środków ochrony indywidualnej i pralnicy. Służy on poprawie bezpieczeństwa strażaków z jednostki, zwłaszcza w kontekście zagrożeń związanych z chorobami nowotworowymi. W tym tygodniu do strażaków dotarło 30 kompletów ubranie specjalnych Ballyclare Xenon PL w kolorze piaskowym, 30 hełmów Rosenbauer Heros Titan z latarką, 30 kominiarek strażackich EagleFR Regular, 30 par rękawic pożarniczych Holik Angel PBI oraz 30 par butów strażackich Holik Proline plus – 30 par. Dotarła również profesjonalna pralnica przemysłowa, dzięki której strażacy będą mogli lepiej dbać o czystość swoich ubrań specjalnych, a co za tym idzie lepiej dbać o swoje zdrowie. Dzięki nowym ubraniom w kolorze piaskowym, strażacy będą również lepiej widoczni, jak również mniej narażeni na przegrzanie ciała. To wszystko powinno pozytywnie wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo pracy strażaków.

Drugi projekt wciąż oczekuje na realizację. Więcej na ten temat wkrótce.

Foto: OSP Poznań-Głuszyna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *