Profesjonalna pralnica i suszarnia trafiły do JRG w Policach

Na wyposażenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Policach trafiła wolnostojąca pralnico-wirówka oraz suszarka bębnowa. Dzięki temu sprzętowi i specjalistycznym środkom strażacy będą mogli lepiej dbać o czystość ubrań specjalnych, a zarazem własne zdrowie.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Policach pozyskała nową wolnostojącą pralnico-wirówkę oraz suszarkę bębnową przeznaczoną do prania strażackich ubrań specjalnych. Dodatkowo pralnica została wyposażona w zestaw 4 pomp oraz dedykowane środki piorące i impregnujące. Całkowita wartość inwestycji to 52.900 zł. Zakup sfinansowano ze środków pozyskanych z powiatu polickiego w wysokości 30.000 zł oraz z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie w kwocie 22.900 zł.

Dzięki nowym urządzeniom strażacy skutecznie będą prać i odkażać wielowarstwowe ubrania specjalne z zachowaniem impregnacji warstw ochronnych. Dezynfekcja ubrań strażaków w pralnicy usuwa z tych ubrań szkodliwe dla zdrowia, również rakotwórcze substancje zawarte w dymie pożarowym. Celem zakupu jest zapewnienie najwyższej możliwie ochrony indywidualnej ratowników. Jednocześnie dzięki zakupowi pralnicy i suszarki będzie możliwość zapewnianie odpowiedniej konserwacji ubrań specjalnych strażaków z JRG. Co również istotne z zestawu do prania ubrań będą mogli również korzystać druhowie ze wszystkich dziesięciu jednostek OSP z terenu powiatu polickiego.

Foto: KP PSP Police

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *