Promesy i samochody dla OSP. Andrzej Duda odwiedził płońską komendę PSP

W Komendzie Powiatowej PSP w Płońsku odbyło się wczoraj spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z mazowieckimi strażakami. Podczas wizyty prezydent przekazał promesy na zakup nowych samochodów dla mazowieckich OSP. Odbyło się również przekazanie druhom samochodów, pochodzących z jednostek PSP.

W środę (20.05) w Komendzie Powiatowej PSP w Płońsku gościł prezydent Andrzej Duda. Prezydent spotkał się tam z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej i druhami mazowieckich ochotniczych straży pożarnych. Uroczyste spotkanie rozpoczęto złożeniem meldunku głowie państwa, a także podniesieniem flagi państwowej i odegraniem hymnu.

Podczas spotkania Andrzej Duda wręczył promesy na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych, finansowanych ze środków OSP, samorządów, budżetu państwa, MSWiA, KG PSP oraz funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej, przedstawicielom dwudziestu siedmiu OSP z powiatów: ciechanowskiego, otwockiego, płockiego, płońskiego, wołomińskiego i żuromińskiego.

Zawsze mówię z wdzięcznością o strażakach-ochotnikach. Poświęcają swój czas na ratowanie życia, zdrowia i mienia swoich sąsiadów i innych ludzi, którzy znajdą się w niebezpieczeństwie. Nie jest to ich praca, to służba oddania się ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. Moją ambicją jest, by tacy ludzie byli jak najlepiej wyposażeni i mogli służyć jak najsprawniej – podkreślił w swoim wystąpieniu prezydent.

Spotkanie było również okazją do oficjalnego przekazania ochotnikom samochodów, które wcześniej służyły strażakom zawodowym. Jest to podnośnik hydrauliczny dla OSP Gąsocin oraz średnie wozy ratowniczo-gaśnicze dla OSP Młock, OSP Czyżew, OSP Kownaty i OSP Joniec. Kluczyki do samochodów przekazał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.

W dalszej części spotkania prezydent miał okazję zwiedzić obiekt Komendy Powiatowej PSP w Płońsku i zapoznać się ze służbą tutejszych strażaków. Siedziba płońskiej straży jest jednym z najnowocześniejszych obiektów PSP w kraju. Do użytku została oddana w kwietniu zeszłego roku. Łączny koszt inwestycji wyniósł 11.448.000 zł.

W tym roku, dzięki montażowi finansowemu, do jednostek OSP w całej Polsce ma zostać zakupionych 515 nowoczesnych samochodów ratowniczo-gaśniczych, o łącznej wartości około 400 milionów złotych. Na samo Mazowsze trafi 68 wozów.

Foto: mł. bryg. Andrzej Głowacki, KP PSP Płońsk i mł. bryg. Karol Kierzkowski, KW PSP w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *