„Ratujemy i uczymy ratować” w Zespole Szkół w Szczytnie

W miniony piątek w Zespół Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie odbyła się akcja edukacyjna pt. „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że całe to wydarzenie nie odbyłoby się bez zgranej ekipy oraz podjętej współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie, Ochotniczą Strażą Pożarną w Jedwabnie oraz Grupą Niepokonani działającą w projekcie Równać Szanse-Jedwabno. Na miejscu zjawił się także zaproszony Wójt Gminy Jedwabno – Pan Sławomir Ambroziak.

inicjator akcji, Michał Wojciechowski

Inicjatorem wydarzenia był uczeń tej szkoły, strażak OSP KSRG w Jedwabnie oraz członek grupy Niepokonani – Michał Wojciechowski. Akcja miała na celu promowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz pierwszej pomocy. W tematykę wydarzenia wchodziło m.in postępowanie w przypadku: oparzenia, porażenia prądem, załamania, wbitego ciała obcego, omdlenia/zasłabnięcia/utraty przytomności oraz w stanie Nagłego Zatrzymania Krążenia (resuscytacja krążeniowo-oddechowa przeprowadzona z użyciem AED).

Zostały także przedstawione trzy bardzo ważne kwestie mianowicie:
Bezpieczeństwo na wodzie i lodzie – Przedstawione przez Zastępce Dowódcy JRG w Szczytnie kpt. Pawła Kozłowskiego.
Akcja #ZamknijZanimZaśniesz, celem pokazania ile tak na prawdę może zdziałać zwykłe zamknięcie drzwi przed snem, gdy dojdzie do pożaru.
Czujka dymu/czadu – Tą kwestie poruszył Dowódca JRG kpt. Łukasz Wróblewski, który dokładnie opisał działanie takiej czujki oraz przypomniał o inwestycji… – inwestycji w życie i zdrowie; nasze oraz naszych rodzin, bo wiadomo nie od dziś, że czad to cichy zabójca…

Wydarzenie zakończyło się pokazem sprzętu strażackiego, wspólnymi zdjęciami oraz podziękowaniami dla przybyłych gości.

Źródło, Foto: Szczytno Alarmowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *