Andrzej Bartkowiak za Suskiego

Dotychczasowy komendant wojewódzki PSP w Poznaniu bryg. Andrzej Bartkowiak został powołany na stanowisko Komendanta Głównego PSP. Zastąpił na tym stanowisku gen. brygadiera Leszka Suskiego.

bryg. Andrzej Bartkowiak / Foto: KW PSP Poznań

Generał brygadier Leszek Suski nie jest już Komendantem Głównym PSP. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administacji Mariusza Kamińskiego powołał z dniem dzisiejszym na stanowisko Komendanta Głównego PSP brygadiera Andrzeja Bartkowiaka.

Andrzej Bartkowiak urodził się 19 czerwca 1972 r. w Gnieźnie. W Państwowej Straży Pożarnej służy od 1996 r. Służbę rozpoczynał w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu. Jest absolwentem poznańskiej aspirantki z 2003 roku, a następnie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W 2014 r. ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Kolejne lata służby brygadiera Bartkowiaka to dosyć szybka wspinaczka po szczeblach kariery. Już w 2016 roku awansował na stopień kapitana i starszego kapitana. W kolejnych latach awansował do stopnia młodszego brygadiera (2017) i brygadiera (2018). Od lutego 2016 pełnił funkcję Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *