Rybniccy strażacy złapali włamywacza

Co jakiś czas słyszymy o policjantach, którzy ratują ofiary pożarów, jak również strażakach zatrzymujących nietrzeźwych kierujących, rzadziej sprawców innych przestępstw. A to udało się wczoraj strażakom PSP z Rybnika. Wracając z akcji zatrzymali sprawcę napadu na sklep jubilerski.

W sobotę (23.05) rybnicka PSP odebrała alarm pożarowy z Bazyliki św. Antoniego Padewskiego. Zgłoszenie pochodziło z systemu monitoringu przeciwpożarowego. Na miejsce skierowano jednostki, ale jak się okazało, alarm był fałszywy. Strażacy mogli więc wrócić do jednostki.

W drodze powrotnej do koszar zauważyli nietypową sytuację, jaka rozgrywała się na ulicy Chrobrego. Doszło tam do szarpaniny, z udziałem dwóch mężczyzn, po której jeden z nich uciekł trzymając coś w ręku. Jak się okazało jeden z mężczyzn chwilę wcześniej napadł na pobliski sklep jubilerski. Próbowała gonić go ekspedientka, jednak nie dała rady. Zainterweniował jeden z przypadkowych przechodniów, ale po szarpaninie napastnik zdołał uciec. Wówczas na pomoc ruszyli strażacy wracający z akcji. Po krótkim pościgu złodziej został zatrzymany i przekazany przybyłym policjantom.

Sprawcą okazał się 41-letni mężczyzna, który wkrótce poniesie konsekwencje swoich czynów. Skradzione kosztowności odzyskano.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *