Saab rozbił się na drzewie. Kierujący zginął, pasażer walczy o życie

Wczoraj na drodze krajowej 33 między Domaszkowem a Wilkanowem doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Osobowy saab uderzył w drzewo. 22-letni kierujący zginął na miejscu, zaś jego pasażer z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Kłodzkie służby ratownicze o wypadku zostały poinformowane wczoraj, tuż po 18:00. Na miejsce skierowano strażaków PSP z Bystrzycy Kłodzkiej i jednostek OSP z Domaszkowa oraz Wilkanowa, ratownictwo medyczne i policjantów. Na miejscu okazało się, że w wypadku uczestniczy jeden pojazd, który na prostym odcinku drogi z niewiadomych przyczyn zjechał do rowu, uderzył w drzewo, odbił się od niego i oparł na kolejnym w pozycji pionowej, przodem do gruntu.

W początkowej fazie działań, z powodu zniszczeń pojazdu, ratownicy nie byli w stanie określić ile osób znajdowało się w aucie. Dopiero po wykonaniu dostępu i ewakuacji kierującego oraz jego pasażera potwierdziło się, że we wraku nie ma więcej osób. Pomimo podjęcia długotrwałej resuscytacji nie udało się uratować kierującego saabem 22-latka. Pasażer w podobnym wieku z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Droga krajowa 33 w rejonie miejsca wypadku była zablokowana do godziny 22:00. Po zakończeniu działań ratowniczych do pracy przystąpili policjanci i prokurator, którzy ustalają okoliczności i przyczyny wypadku.

Foto: OSP Domaszków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *