Służby ćwiczyły na obwodnicy Dargobądza (Foto/Video)

Służby ratownicze i kryzysowe z województwa zachodniopomorskiego ćwiczyły wczoraj na obwodnicy Dargobądza (pow. kamieński) w ciągu drogi krajowej nr 3. Scenariusz zakładał katastrofę w ruchu lądowym. Służby zrealizowały kilka założeń.

Wyciek nieznanej substancji i wypadek masowy. Z takimi założeniami mierzyły się wczoraj służby ratownicze i kryzysowe na obwodnicy Dargobądza. W kilkugodzinnych ćwiczeniach uczestniczyli strażacy PSP z Kamienia Pomorskiego, Międzyzdrojów, Gryfic, Goleniowa i Szczecina oraz okoliczne jednostki OSP, a także zespoły ratownictwa medycznego, zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policja i służby kryzysowe.

Pierwsze założenie dotyczyło wycieku nieznanej substancji z rozszczelnionych zbiorników przewożonych na samochodzie dostawczym, który uległ wypadkowi. Zadaniem strażaków specjalizujących się w ratownictwie chemiczno-ekologicznym było pobranie próbek substancji oraz ich sprawdzenie. W efekcie okazało się, że ciecz nie stwarza zagrożenia dla ludzi.

Drugie założenie dotyczyło wypadku masowego z udziałem trzech aut. Zgodnie ze scenariuszem do tego zdarzenia doszło w pobliżu pierwszego wypadku. Przez nieuwagę jednego z kierujących zderzyły się trzy pojazdy, a 10 osób podróżujących autobusem zostało poszkodowanych. Ratownicy mieli za zadanie przeprowadzić segregację medyczną poszkodowanych, ewakuować ich z rozbitych pojazdów oraz udzielić niezbędnej pomocy.

Ćwiczenia na obwodnicy Dargobądza to ostatnia część trzydniowych ćwiczeń z zakresu ratownictwa i zarządzania kryzysowego, które odbywały się na terenie województwa zachodniopomorskiego w dniach 19-21 listopada. Ich celem było sprawdzenie i usprawnienie współpracy pomiędzy poszczególnymi służbami.

Fotorelacja: Andrzej Ukraiński / kamienskie.info 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *