Śnieżny wóz strażacki stanął przed remizą w Wyszynie

Druhowie z OSP Wyszyna w powiecie tureckim (woj. wielkopolskie), od lat stara się o dofinansowanie na zakup samochodu, który zastąpi dwa wysłużone pojazdy będące na wyposażeniu jednostki. Ostatnio dali temu wyraz budując samochód pożarniczy ze śniegu.

W sobotę (13.02) przed strażnicą w miejscowości Wyszyna stanął nowy wóz bojowy.

Właśnie spełniły się marzenia naszych Druhów, w dniu dzisiejszym dotarł do Nas fabrycznie nowy wóz strażacki, który zastąpi mocno wysłużone GBA – Star 244 oraz GCBA – Jelcz! – napisali z przekąsem druhowie z Wyszyny na swoim profilu facebookowym w sobotę.

Mowa oczywiście o samochodzie, jaki druhowie sami zbudowali przed swoją remizą. Na jego budowę ochotnicy poświęcili niespełna tydzień. Od razu stał się atrakcją dla lokalnej społeczności, zwłaszcza dla najmłodszych. Niestety, druhowie tym autem na akcję nie pojadą, a to dlatego, że wóz wykonany został ze śniegu. Problemem jest więc brak jego mobilności i pojemność zbiornika na wodę, która uzależniona jest od warunków pogodowych.

Niestety ze względu na posiadanie wyłącznie dwóch boksów garażowych i wymiary nowego pojazdu, będzie on zmuszony pozostać na placu remizy do czasu budowy nowego garażu – dodają druhowie.

Ulepiony ze śniegu pojazd to nie tylko zimowa atrakcja. Druhowie w ten oryginalny sposób chcieli zwrócić uwagę na prowadzone od lat starania o uzyskanie dofinansowania na zakup nowego samochodu, który zastąpiłby wyeksploatowane już GBA 2,5/16 STAR 244 lub GCBA 6/32 JELCZ. W ubiegłym roku angażowali się w akcję „Bitwa o wozy” organizowaną przy okazji wyborów prezydenckich. Niestety, w obu turach uzyskane frekwencje okazały się niewystarczające.

W ubiegłym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Wyszynie obchodziła jubileusz stulecia powstania. Tutejsi strażacy notują rocznie od kilku do kilkunastu wyjazdów do zdarzeń. W między czasie aktywnie uczestniczą w życiu lokalnej społeczności.

Fotografia nagłówkowa: OSP Wyszyna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *