Splądrowali remizę OSP Stronie

Nieustaleni jak na razie sprawcy włamali się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Stroniach, w powiecie limanowskim. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie poprzedniej nocy. Sprawcy wyrządzili niemałe szkody, zniknęły też narzędzia wykorzystywane w trakcie działań.

O włamaniu i kradzieży do jakiej doszło w remizie OSP Stronie poinformował wczoraj wieczorem na facebookowej stronie Wójt Gminy Łukowica, Bogdan Łuczkowski.

W tym wyjątkowo trudnym czasie dla wszystkich służb, spowodowanym epidemią, została splądrowana i zdewastowana siedziba jednostki OSP. Druhowie stracili narzędzia, którymi posługują się podczas akcji – napisał w komunikacie Bogdan Łuczkowski.

Co dokładnie zginęło, tego Wójt Gminy Łukowica nie ujawnił. Można jednak przypuszczać, że straty są duże. Sprawcy zniszczyli również drzwi w kilku pomieszczeniach strażnicy oraz zdemolowali obiekt.

O zaistniałym zdarzeniu powiadomiona została policja. Czynności na miejscu wykonała grupa dochodzeniowo-śledcza.

Wójt zaapelował także o przekazywanie policji wszelkich informacji, mogących pomóc w ustaleniu sprawców przestępstwa.

Jak informuje portal limanowa.in nie jest to pierwsza kradzież w tej okolicy, w ostatnim czasie.

To kolejna fala kradzieży w naszej gminie – napisał do nas jeden z Czytelników. – Średnio na terenie gminy takie kradzieże mają miejsce co 2-3 tygodnie, a zaczęły się na początku roku – dodaje cytowany przez portal mieszkaniec.

Czy wszystkie kradzieże, łącznie z ostatnim włamaniem do remizy są ze sobą powiązane? To z pewnością będzie ustalała policja.

Źródło i foto: Bogdan Łuczkowski – Wójt Gminy Łukowica, Limanowa.in

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *