Spotkanie „Polska pomoc dla Australii” w Pałacu Prezydenckim

W czwartek w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy, z druhami OSP w Porębie Spytkowskiej. Podczas spotkania strażacy przekazali czek na kwotę 422.143,27 zł., na odbudowę Parku Narodowego Kościuszki w Australii.

Gdy w Polsce zrobiło się głośno o pożarach buszu pustoszących Australię druhowie z Poręby Spytkowskiej złożyli ofertę pomocy. Zapowiedzieli również gotowość do wyjazdu, aby wesprzeć australijskie służby w działaniu. Co prawda do wyjazdu nie doszło, jednak druhowie z chęci udzielenia pomocy nie zrezygnowali. Stąd zbiórka pieniężna na odbudowę Parku Narodowego Kościuszki w Australii, który również został mocno dotknięty pożarami.

W ramach zbiórki społecznej druhowie zebrali 422.143,27 zł. Zebrane środki trafią na konto australijskiej Fundacji Parków Narodowych i Dzikiej Przyrody. Symboliczny czek druhowie przekazali obecnemu na spotkaniu Ambasadorowi Australii w Polsce JE Lloyd`owi Brodrick`owi.

W czwartkowym spotkaniu udział wzięli również: Komendant Główny PSP st. bryg. Andrzej Bartkowiak, Zastępca Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Bogusław Piątek, a także przedstawiciele LOK, harcerze, wolontariusze.

Foto nagłówkowe: Eliza Radzikowska-Białobrzewska / Kancelaria Prezydenta RP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *