Sprzęt o wartości 300 tys. złotych trafił do OSP w Ogrodzieńcu

Nowoczesne ubrania specjalne, zestaw akumulatorowych narzędzi ratownictwa technicznego, namiot, kamera termowizyjna i wiele innych. W minioną sobotę odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu o łącznej wartości 300 tys. złotych, który zakupiono dla OSP w Ogrodzieńcu.

W sobotę odbyło się Wale Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Ogrodzieńcu (pow. zawierciański) za rok 2019. Stało się ono doskonałą okazją do uroczystego przekazania sprzętu, jaki w ostatnim czasie trafił na wyposażenie jednostki. Lista zakupów jest imponująca. Znajdziemy na niej m.in.: 15 kompletów ubrań specjalnych marki Ballyclare, wraz z hełmami, kominiarkami, rękawicami odzieżą podbarierową oraz butami specjalnymi, a ponadto zestaw narzędzi akumulatorowych LUKAS eDraulic, zestaw podpór stabilizacyjnych PARATECH, zestaw poduszek pneumatycznych, namiot pneumatyczny, kamera termowizyjna, sprzęt burzący, interwencyjny i pomocniczy, agregat prądotwórczy, zestaw oświetleniowy oraz zestaw elektronarzędzi.

Sprzęt dla jednostki OSP zakupiła Gmina Ogrodzieniec. Zakup możliwy był dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w kwocie 300 tys. złotychz Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Wkład własny Gminy to jedynie 1%. Serdeczne podziękowania strażacy składają pp. Marcinowi Kozikowi i Łukaszowi ZIaji, Burmistrz MiG Ogrodzieniec p. Annie Pilarczyk-Sprycha, p. Sekretarz Marii Milejskiej za zaangażowanie, zaufanie i pomoc w zakupie najwyższej jakości sprzętu, jakim mogą się cieszyć druhowie.

Foto: OSP Ogrodzieniec

One Reply to “Sprzęt o wartości 300 tys. złotych trafił do OSP w Ogrodzieńcu”

 1. żadne jednoska OSP w Polsce nie dostała tyle pieniędzy na zakupy nigdy.
  Najprościej mówiąc wszystkie co potrzeba do remizy
  300 000
  jaką jeszcze jednostka dostała oprócz tego
  5000+. Choćby ułamek sumy
  Nie znam
  Samemu nie można dostać na nic mówiąc o ubraniach lepych niż wus i w dodatku odpowiednich rozmiarów

  Niestety ale trzeba to napisać 🙁
  Znajomość w ministerstwie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *