„Strażackie Serce”: Premiera tomiku poezji strażackiej już niebawem

8 stycznia 2020 odbędzie się premiera pierwszego w Polsce tomiku poezji strażackiej „Strażackie Serce”, autorstwa Emilii „Chyżej” Buczyńskiej.

Emilii Wiktorii Buczyńskiej „Chyżej” nie trzeba nikomu przedstawiać. W polskim Internecie strażackim zna Ją chyba każdy, albo przynajmniej o niej czytał, bądź słyszał. Głównie za sprawą Jej twórczości. Jest jedyną w naszym kraju strażacką poetką. Emilia pisze niemal od zawsze. Najpierw były to teksty piosenek, później wiersze. Od 2009 roku należy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak sama pisze, ten rok był dla Niej wyjątkowy. Wówczas tematyka strażacka zaczęła pojawiać się w twórczości Emilii. Niewątpliwie wpływ na jej twórczość miał aktywny udział w życiu jednostki. Starty w zawodach sportowo-pożarniczych, szkolenia, a z czasem również uczestnictwo przy działaniach ratowniczych.

Dziś Emilia Buczyńska jest autorką ponad stu utworów poetyckich o tematyce strażackiej. W swojej twórczości dotyka strażackiego etosu, ale nie tylko. W jej wierszach bez problemu znajdziemy również odniesienia do zagrożeń, które dotknąć mogą każdego. Swoimi wierszami Emilia chce też uczyć jak unikać niebezpieczeństw.

Marzeniem „Chyżej” było wydanie tomiku poezji, o tematyce strażackiej właśnie. Nie jest to jednak zadanie łatwe. Wymaga również określonych nakładów finansowych. Dziewczyna nie poddała się jednak, bo dla Niej nie ma rzeczy niemożliwych. Starania trwały niemal dziesięć lat. Z pomocą rodziny i grona znajomych udało się. Już wkrótce w sprzedaży pojawi się prawdopodobnie pierwszy w Polsce tomik poezji strażackiej „Strażackie Serce”. Tutaj dużą pomoc okazała firma zajmująca się produkcją i sprzedażą akcesoriów dla straży pożarnej Fabryka998.

„Strażackie Serce” to zbiór 40 wierszy, wśród nich cykl o strażaku Antku. W tomiku znalazły się te wiersze, które spotkały się z dużym uznaniem czytelników po publikacji na fanpejdżu „Chyżej” na Facebook`. Kolejnym marzeniem Emilii Buczyńskiej jest, aby zbiór wierszy trafił do jak największej grupy odbiorców. A to z pewnością ułatwi format tomiku, który bez problemu zmieści się w każdej strażackiej, ale nie tylko, kieszeni. Tomik do sprzedaży trafi już 8 stycznia 2020 roku. Zakupić go będzie można za pośrednictwem sklepu Fabryka998.pl.

W związku ze zbliżającą się premierą zbiorku „Strażackie Serce” PortalStrazaka.pl przygotowuje małą niespodziankę dla Czytelników. O szczegółach poinformujemy niedługo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *