Strażacy ochotnicy o SMS-owych plebiscytach na „Strażaka Roku”

Zapewne każdy z nas miał do czynienia z tak zwanym plebiscytem na „Strażaka roku”
Lecz jak to tak naprawdę wygląda w praktyce? Prawda może być dla niektórych zaskoczeniem.

Informacje odnoście plebiscytu na „Strażaka Roku” są dosyć popularne, często regionalne gazety angażują się w takie akcje, w celu promocji tego właśnie plebiscytu. Na czym to polega? Strażacy ochotnicy zostają zgłoszeni do plebiscytu, ludzie wysyłając płatne SMS mogą odpowiednio zagłosować na danego strażaka.

Mało kto wie, że większość osób zgłoszonych do takiego plebiscytu nie zostaje o tym w ogóle poinformowana, dowiadują się dopiero od znajomych lub z własnych obserwacji. Koszt jednego takiego SMS, którym możemy oddać głos na danego strażaka wynosi 2,46 PLN, natomiast „pakiet” 10 głosów możemy kupić za kwotę 24,60 PLN.

Sytuacja nie podoba się wielu osobom, trudno się dziwić, chyba nikt z Nas nie chce, aby ktoś podejmował za nas pewne decyzje, bez jakichkolwiek konsultacji z nami. Wielu strażaków ochotników zabrało głos w sprawie, argumentując bezsens plebiscytu. Padły przede-wszystkim niezadowolenia związane ze zgłoszeniem osób do plebiscytu, bez jakiegokolwiek pytania o zdanie osoby, która została zgłoszona.

Trzeba przede-wszystkim podkreślić niezadowolenie strażaków ochotników spowodowane całym sensem takiego plebiscytu… a właściwie jego braku sensu, wyznacznikiem wygranej jest liczba głosów, a nie to, jakim faktycznie jest strażakiem, czy przede-wszystkim człowiekiem na co dzień. Ja jako autor artykułu zgadzam się z opinią strażaków, odnośnie tego, że konkurs w którym wyznacznikiem są kupne głosy, właściwie nie ma jakiegokolwiek właściwego sensu.

Strażacy ochotnicy jak najbardziej mają prawo zarządać usunięcia swojej osoby z plebiscytu, oczywiście korzystają z tego prawa, namawiając również innych ludzi, żeby pieniądze które mogli by przekazać na nieuzasadniony plebiscyt, mogli przekazać na pomoc potrzebującym.

Chciałbym również podkreślić, że moja opinia jest tylko sugestią, każdy z Nas ma prawo robić co tylko zechce, ja tylko od siebie sugeruję, iż takie akcje najzwyczajniej w świecie nie mają żadnego uzasadnienia, ponieważ sens ich działania a raczej jak wcześniej wspomniałem brak sensu skazują takowy plebiscyt, na nieunikniony hejt oraz niepowodzenie, ponieważ osoby które taki plebiscyt wygrają, nie zawsze wygrywają je swoją ciężką pracą.

Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Zachęcam do wyrażania swoich opinii w komentarzach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *