Strażacy pojadą „Alarmowo dla Wojtusia”

W przyszłą niedzielę strażacy z Piaseczna pod Warszawą zapraszają na Targowisko Miejskie w Piasecznie, gdzie organizowana będzie akcja „Alarmowo dla Wojtusia”. Pełny dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Wojtusia Gostkowskiego, który zaraz po urodzeniu będzie musiał stoczyć poważną walkę o życie.

Mały Wojtuś jeszcze się nie urodził. W 21. tygodniu ciąży w badaniu usg stwierdzono u niego złożoną wadę serca (zarośnięcie zastawki aorty, odpływowy ubytek przegrody międzykomorowej, prawa tętnica podobojczykowa błądząca). Obecnie rodzice upatrują szansy na ratunek dla chłopca jedynie w terapii profesora Edwarda Malca, wybitnego kardiochirurga pracującego w klinice w niemieckim Munster. Narodziny chłopca zaplanowane są na luty przyszłego roku. Mama Wojtusia do kliniki musi się jednak zgłosić na trzy tygodnie przed planowanym terminem porodu. Wcześniej jednak rodzice muszą uzbierać aż 360 tys. złotych.

Obecnie na koncie zbiórki w portalu Siepomaga.pl zebrano nieco ponad 286,5 tys. złotych. To wciąż za mało. Stąd inicjatywa strażaków z powiatu piaseczyńskiego, którzy zapraszają na imprezę charytatywną pod hasłem „Alarmowo dla Wojtusia”. Piknik rozpocznie się w przyszłą niedzielę 29 grudnia o godzinie 13 na placu Targowiska Miejskiego w Piasecznie. Tam zaplanowano prezentację wyposażenia wozów bojowych, należących do jednostek OSP z całego powiatu, pokazy strażackiej sprawności oraz licytację, z której dochód zostanie przekazany na leczenie Wojtusia i szereg innych atrakcji.

Zachęcając do udziału w akcji przypominamy, że każdy może dołożyć swoją cegiełkę dzięki zbiórce na portalu Siepomaga.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *